Półki w rosyjskiej łaźni muszą  spełniać szereg wymogów. Jest to zrozumiałe, ponieważ ciało człowieka jest w bezpośrednim kontakcie z nimi. Dlatego regały i ławy, kanapy, poduszki pod głowę muszą być wykonane z miękkiego drewna, niezawierającego żywicy. Mimo  faktu, że żywica podczas ogrzewania emituje przyjemny zapach, może ona przynieść wiele niedogodności. Żywica upłynnia się w wysokich temperaturach.

 

               

 Po pierwsze, można się poparzyć.

 Po drugie, żywica nie rozpuści w wodzie. W związku z tym, jeśli jest na skórze, to jej można zmyć tylko specjalnymi  rozpuszczalnikami.

Ze względu na w/w półki budują z odpowiednich gatunków drzewa.

 

Lipa

Jest znana ze swoich właściwości, jest idealnym materiałem  dla wykonania ławek w łaźni parowej, ponieważ  po podgrzaniu emituje delikatny aromat, który uzdrawia . Drzewo to jest łatwe w obróbce, nie ma wad i sęków, wysycha szybko, powoli nagrzewa się,  nie pęka. Oprócz tego jej powierzchnia  pozostaje bez plam od potu.
Lipa znana ze swoich właściwości leczniczych: ulepsza samopoczucie, daje gościom łaźni pozytywną energię , moralną i fizyczną siłę .

Również  uzupełnia korzyści ekonomiczne - materiał ten jest sprzedawany w przystępnej cenie . Jedyną wadą - pod wpływem ciepła i pary  deski z lipy z czasem stracą swoją pierwotną barwę i ciemnieją .

загруженное 3

Osika

Leczniczymi właściwościami obdarzona jest również  osika. Uważa się, że wyciąga  negatywną  energię, która jest w człowieku. Po wizycie w rosyjskiej łaźni z pułkami osikowymi odczuwa się   satysfakcja i lekkość ciała,  *wyzwolenie od "obciążenia" wewnętrznego.

Osika jest niedrogim i dostępny materiałem, także popularna wśród budowniczych również jak i lipa. Główną wadą osiki jest "niewidoczny" defekt: często gnije od wewnątrz i   trudno odróżnić  jakościowe drewno od wadliwego.

aba1

Abashi

Afrykańskie drewno nazywa abashi i stanowi rekord pod względem  wielu przydatnych cech.          Nie boi się wilgoci i ciepła, powoli się nagrzewa, nawet przy wysokich temperaturach, więc na półce wykonanej z tego drzewa, nie można się sparzyć. Afrykańskie drewno charakteryzuje się wytrzymałością. Kolor abashi zmienia się od żółtego do  delikatnie kremowego. W procesie produkcji półek dla  łaźni zachowuje pierwotny kolor i nie zmienia się. Także w trakcie użytkowania chroni świeży nieskazitelny wygląd.

загруженное 4