Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Blog » Juta i jej właściwości

Juta i jej właściwości

     Ze względu na swoje geograficzne cechy uprawy (w strefie tropikalnej nie ma zapotrzebowania na materiały termoizolacyjne), juta przez długi czas była nieużywana. W ostatnich latach, wraz ze wzrostem zapotrzebowania na ekologiczne produkty budowlane znalazła zastosowanie w produkcji materiałów stosowanych w budownictwie.
              Juta stała się atrakcyjna ze względu na szereg swoich wyjątkowych właściwości. Złoty kolor juty jest najbliżej do koloru drewna, włókna są czyste, nie zawierają zanieczyszczeń (jeżeli chcielibyśmy osiągnąć ten sam stopień czystości w produkcji lnianego holowania, musielibyśmy korzystać z najwyższej jakości lnu, który zwykle używany jest do produkcji tkanin, taka izolacja byłaby kilkukrotnie droższa).
             Nie tylko atrakcyjny wygląd, lecz cechy fizyczne (niska przewodność cieplna, Możliwość przeprowadzenia nadmiaru wilgoci)  juty są bardzo zbliżone do lnu. Tradycyjna izolacja długo i ciężko dopasowuje się do różnych warstw. A co najważniejsze – gdy zmienia się odległość geometrii między wiencowych odległości, traci ona swoją skuteczność.
              Zastosowanie taśmy juty daje zdolność do izolacji za jednym razem. Juta ma wysoką elastyczność, w związku z tym zapewnia trwałość równomiernego podgrzewania. Materiał ten jest odporny na działanie mikroorganizmów, nie gnije, a jego zastosowanie zapewnia długą żywotność całego budynku.


    Główne zalety izolacji wykonanej z juty:

    • Szwy ogrzewający przez taśmę juty, mają estetyczny wygląd, więc nie trzeba ich maskować, odpowiednio zmniejsza się czas budowy i całkowity koszt.
    • Juta ma unikalną cechę – może oddawać lub pochłaniać wilgoć w zależności od wilgotności otoczenia. Tak więc, pokój utrzymuje idealny poziom wilgotności, pozytywnie wpływając na zdrowie i komfort mieszkańców.
    • Włókna juty sklejone ze sobą po instalacji, zapewniając w ten sposób ochronę przed wilgocią i wiatrem.